Prosím o radu - spojení auto- a turistické navigace

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Prosím o radu - spojení auto- a turistické navigace

Odeslatod mr.mates » 09.03.10 21:31 (Út)

Obrázek Dovolím si nesouhlasit. Pokud porovnám již zmiňovaného Etrex Legend a nuvi 765, tak po přepnutí 765 do režimu chodec a trasa nastavím nahoře, pak vidím skoro stejné rovné trasy za šipkou Obrázek
550-tka je již mírně zodolněná, což je venku výhoda. Dovolil bych si ale polemizovat o výdrži 8 hod na baterie. Zpočátku taky psali o 765tce, že vydrží 4 hod. No a teď už jen do 3 hod.
Tady by to chtělo někoho, kdo 550tku má, aby sem přidal své zkušenosti.
Nicméně je o pár tisíc dražší.
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod V12 » 10.03.10 9:21 (St)

Skus sa k cielu priblizit na 20 metrov. Nuvi uz viac zazoomovat nedokaze, takze na displeji vidis iba symbol svojej polohy a nejaky kusok fialovej ciary. A ked si GC pozitivny, urcite vies, ze toto nie je celkom postacujuce. Aspon mne urcite nie. No 550-tka tuto "kompasovo - sipkovu" obrazovku ma, co je jej najvacsia vyhoda. So 765-tkou som sa svojho casu hral dost dlho, je to fajn navigacia, ale iba do auta. Na turistiku ci GC sa skratka nehodi. Takisto sa GPSMap60 CSX, Colorado ci Oregon daju pouzit v aute, ale sa na to nehodia.
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod mr.mates » 10.03.10 9:41 (St)

Jak říkám, je to věc názoru. Sice při přiblížení na 20m vidím jenom kousek fialové, ale taky vidím vzdálenost do cíle. A pokud je cíl zaměřen dobře, pak vidím i vzdálenost 0m :-)
Ať máš jakoukoliv navigaci, stejně ti neřekne, hele je to tam a tam, stejně musíš hledat :-)
mr.mates

Odeslatod V12 » 10.03.10 17:30 (St)

To, ze mi nepovie "Aha, tam je !" mi je jasne, no ked je v okoli 20 metrov 100 geopozitivnych miest, skus hladat. "Kompasova" sipka s indikatorom vzdialenosti je na 100% lepsie riesenie, to dufam uznas.
V12

Odeslatod mr.mates » 10.03.10 18:36 (St)

Nechci se hádat Obrázek ani nic obhajovat, co je lepší Obrázek. Konstatuji, že používám 765-ku a jsem spokojen i bez kompasu Obrázek. Něco už jsem našel, takže už taky nemusím koukat pod každej šutrObrázek.
Uznávám, že pokud bych se mohl víc finančně rozšoupnout Obrázek, pak bych si pořídil pro geocaching něco lepšatějšího s kompasem nebo bez, o tom jsem nepřemýšlel Obrázek.
Tak toť asi vše Obrázek.
mr.mates

Odeslatod V12 » 10.03.10 20:25 (St)

OK, ked Ti to vyhovuje, tak Ti to vyhovuje.
To ale nic nemeni na odpovedi, ktoru si ziadal - spojenie auto a turistickej navigacie - Nuvi 550 je urcite #1, da sa premyslat aj o PDA s 2 software - jeden na autonavigaciu, druhy zasa na turisitku. Bezne PDA je ale nachylne na poskodenie, no taky Magellan Mobile Mapper 6, ci uz spomenuty Getac je ine kafee. Problem je iba v cene :( Ten Magellan sa naramne paci aj mne...
V12

Odeslatod mr.mates » 10.03.10 20:29 (St)

O radu žádal někdo jiný, já taky pouze přispíval odpovědí Obrázek
mr.mates

Odeslatod VinceCZ » 10.03.10 20:57 (St)

Radu jsem žádal já. 550 je ideální, ovšem již velmi drahá. PDA by bylo ideální kdyby se jednalo jen o mě, ale je to hlavně pro otce, který by to jednoduše nevyužil. A ten Magellan Mobilemapper 6 je již zcela mimo mísu (cenověObrázek)
Obrázek uživatele
VinceCZ

Registrace: 07.03.10 14:04 (Ne)

Odeslatod zdzd » 16.03.10 15:15 (Út)

mr.mates napsal:Přesně toto dilema jsem řešil v květnu loňského roku. Nakonec jsem koupil 765t, kterou úspěšně používám jak na cesty, tak na geochaching. Každá navigace má své mouchy, tuto nevyjímaje. Ale jsem spíš spokojen. Mám v ní CNE 2010, Atlas Czech, ToPo3 a velkou databází keší i jiných POI.

Taky to tak řeším a bez problémů. Jen jsem si k ní udělal externí accu zdroj. Čtyři LiIon pro noťasy zapojené 2S2P, stabilizaci na 5V a USB konektor. Vydrží asi 12 hodin a více. Ani nevím, nikdy se mi ji nepodařilo úplně vybít. Pro "normálního" člověka je to ale asi nepoužitelné, protože na to nebude mít nabíječku. Já s tím problém nemám, použil jsem totiž "vedlejší produkty" z modelářské činnosti, kde je tato výbava běžná.
zdzd

Registrace: 03.09.09 9:32 (Čt)

Odeslatod VinceCZ » 21.03.10 18:30 (Ne)

Po řádném uvážení jsem se rozhodl, že si pořídím raději nějakou tu outdoor navigaci. Přece, navigaci nepotřebuji a chci to hlavně na geocaching. Takže se opravdu poohlédnu po nějaké z druhé ruky.
Obrázek uživatele
VinceCZ

Registrace: 07.03.10 14:04 (Ne)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače