Prosím o radu - spojení auto- a turistické navigace

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Prosím o radu - spojení auto- a turistické navigace

Odeslatod mr.mates » 08.03.10 20:41 (Po)

CNE - ano, mapa evropy. Krátce po koupi jsme s ní jeli na dovču do Španěl a při cestě ještě lovili kešky Obrázek
Lifetime nemám, zatím jsem o tom ani neuvažoval. Mezi asi největší nevýhody patří výdrž baterií, ale zkušenost mi už ukázala, jak výdrž prodloužit i na půl dne a navíc jsem si k tomu upravil externí baterii, takže vydržím i celý den v terénu. Navíc akové "garminí kousání" - je to spíš o zvyku, kdy najednou přestane mluvit (asi mě má plný zuby), občasný samovolný restart.
Obal navíc nemám, stačí trocha opatrnosti.
SDHC by měla podporovat, ale vzhledem k paměti jsem další kartu nepotřeboval a ani ještě delší dobu potřebovat asi nebudu.
Zapomněl jsem uvést, že v navigaci mám ještě původní mapy ToPo2 a místa ještě "habakuk" Obrázek
Pokud by jsi byl někde poblíž JC, můžeme provést zkušební odlov Obrázek
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod VinceCZ » 08.03.10 20:58 (Po)

Brrr s tima zkratkama. JC? Ty CNE si ještě měl šanci aktualizovat na letošní? Nebo dokupoval?
Obrázek uživatele
VinceCZ

Registrace: 07.03.10 14:04 (Ne)

Odeslatod mr.mates » 08.03.10 21:08 (Po)

Jižní čechy, aktualizace mě minula, během 60-ti dnů nevyšla Obrázek
mr.mates

Odeslatod eeeeee » 08.03.10 21:34 (Po)

Taky vlastním jednu 765Tku, Pouzdro jsem dokupoval zvlášť a kartu SDHC 8GB a bez problému.

For mr.mates: zajímá mě to externí napájení nebo další tipy jak prodloužit výdrž baterie. Topo mapy jsou super akorát jak píšeš jediná větší nevýhoda je vždrž :-(
eeeeee

Registrace: 27.08.09 20:13 (Čt)

Odeslatod mr.mates » 09.03.10 13:18 (Út)

Možná je to někde popsané, ale výdrž baterie se dá prodloužit tím, že když vyrazím z auta ven, přepnu na chodce a pak dám vypínací tlačítko do "uzamknout display". Po chvíli se display přepne na nejnižší jas (skoro se vypne). Pokud chci víc vidět, prostě přepnu opět do prostřední polohy.
No a externí napájení mám toto http://www.alza.cz/xpal-ivy-i-plus-xp4001-d114238.htm . Kablík jsem si upravil, viz. http://pinouts.ru/GPS/garmin_nuvi_power_pinout.shtml

Mno a toto není jediná nevýhoda, další je dotykový display, ale to je vlastnost Obrázek
mr.mates

Odeslatod VinceCZ » 09.03.10 18:48 (Út)

Netušil jsem, že 765 má režimy. Jako chodec atd.
Obrázek uživatele
VinceCZ

Odeslatod mr.mates » 09.03.10 20:23 (Út)

Bez tohoto režimu si nedovedu představit, jak šla navigace použít pro geocaching. V režimu pro auto je měření podle mě dost nepřesné. Přeci jenom na silnici se o nějaký ten metr nejedná ale ve hře ...Obrázek
mr.mates

Odeslatod VinceCZ » 09.03.10 20:25 (Út)

Ale je zas fakt, že přímo tu hru nepodporuje. Alespoň co výrobce uvádí. Jinak si spokojenej s TOPO mapou? Dá se podle toho orientovat?
Obrázek uživatele
VinceCZ

Odeslatod mr.mates » 09.03.10 20:52 (Út)

Otázkou je, co je myšleno podporou geocachingu. Samozřejmě, turistické navigace nají v menu přímo Poklady. Pokud vím, tak ti třeba Etrex legend HCx jenom označí poklad jako otevřený. Navigace ve vyšší kategorii (Colorado, ...) už jsou obsahem úplně někde jinde, tam snad můžeš i zapsat log. To ale nevím určitě, tu jsem v ruce neměl. Pokud ale je podporou to, že si v automobilové navigaci mohu přepnout na chodce, pak tato 765-tka podporu má. Že to výrobce neuvádí není až tak pravda. Když jsem ji loni kupoval, tak jsem to někde četl, že podporu má. Mám v navigaci (jako POI) celou databázi kešek včetně listingů. To je podle mě taky pořádný plus a řekl bych i podpora pro geo... Nevím, možná je to věc názoru.

Co se týče map, používám převážně Atlas CZ v čechách. V zahraničí a ze začátku i u nás CNE. Atlas má trochu podrobněji udělané mapy vesnic. Topo využívám minimálně, routování při auto navigaci ještě není to pravé ořechové. Pokud se ale mám rozhodnout, kudy "za šipkou", pak neváhám a přepnu na ToPo. V ní jsou značeny i lesní cestičky :-). A to při honbě za FTF je pak znát Obrázek
mr.mates

Odeslatod V12 » 09.03.10 21:16 (Út)

Problem je prave v pochode za sipkou - autonavigacie ju jednoducho nemaju. No Nuvi 550 ano. Nejake info sa da najst na http://gps.favoriteam.sk/archiv/garmin-nuvi-500.html
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače