Prosím o radu - spojení auto- a turistické navigace

Vše co se týká železa značky Garmin.

Prosím o radu - spojení auto- a turistické navigace

Odeslatod VinceCZ » 07.03.10 14:23 (Ne)

Dostal jsem nelehký úkol a to vybrat navigaci. Nevyznám se v nich a tak jsem se začal pídit jaké typy jsou vůbec v nabídce.
Primární měla být navigace pro geochaching, ale po zjištění, že dobrá outdoor navigace stojí cca 4000 a víc, jsem se rozhodl když už, tak už koupit auto-navigaci. Přece jen dávat tolik peněz jen za čistě turistickou...
A tak jsem hledal navigaci, která by uměla jako navigovat v autě, tak i venku. TomTom se zdá že je jen na auta. A tak jsem narazil na Garmin. Oregony jsou jak říkám jen ty pro turisty. Zalíbil se mi nuvi 255w případně nuvi 765t.
Požadavky jsou kromě výše uvedených i aspon 4 display. A cena tak 6-7tis. Čím míň, tím líp, ale nerad bych aby to zásadně zasáhlo i kvalitu.

Používá někdo svojí navigaci na oboje svoje navigování a je s ní spokojen?

Děkuji moc za veškeré rady.
Obrázek uživatele
VinceCZ

Registrace: 07.03.10 14:04 (Ne)

Re: Prosím o radu - spojení auto- a turistické navigace

Odeslatod stanley.68 » 07.03.10 16:38 (Ne)

V tvém případě by ti snad vyhovovala nüvi 550.To je takový obojživelník.Osobně autonavigaci v terénu jsem využil pouze 2x ,když jsem šel na houby do míst ,která moc neznám, abych trefil zpět k zaparkovanému autu.
stanley.68

Registrace: 27.01.10 17:26 (St)

Odeslatod VinceCZ » 07.03.10 16:55 (Ne)

Už to vypadalo, že je to přesně to co hledám (až na menší display), ale s cenou 9200 je už dost drahý.
Obrázek uživatele
VinceCZ

Odeslatod stanley.68 » 07.03.10 22:14 (Ne)

Na netu se prodávájí cca 7600-8000Kč. Pokud beru v potaz odolnost tak to ještě jde.
stanley.68

Registrace: 27.01.10 17:26 (St)

Odeslatod VinceCZ » 07.03.10 22:17 (Ne)

To je moc drahé. Přikláním se spíš k ceně kolem 6 tisíc.
Obrázek uživatele
VinceCZ

Odeslatod Monoid » 07.03.10 23:24 (Ne)

Autonavigace neni uplne nejvhodnejsi pro outdoor a geocaching, i kdyz pouzitelna samozrejme je.

Pri pouziti autonavigace v prirode narazite na tyto problemy:
- odolnost proti vode a narazu (autonavigace nejsou odolne proti vode a narazum)
- vydrz baterii (Autonavigace vydrzi tak 4 hodiny, pokud je nova a neni prilis zima. Turisticka navigace vydrzi 10-20 hodin a ma vymenne baterie, takze neni problem si vzit nahradni a dobu pouziti si adekvatne prodlouzit.)
- staticka navigace (autonavigace casto pri nizkych rychlostech - pomala chuze - prestanou docasne menit polohu)

Pokud je pro tebe prioritni outdoor, tak bych koupil nejakou turistickou GPS. Ja ji nekolik let pouzival i jako autonavigaci, i kdyz bez hlasove navigace to neni uplne ono.

Pokud zacinas, tak si kup nejakou z druhe ruky. Stare eTrexy se daji koupit za cca 1500. Lepsi je ovsem nejaka novejsi s citlivejsi GPS. Ty uplne stare eTrexy mivaly v hustejsim lese problemy.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod V12 » 08.03.10 6:25 (Po)

Tiez hlasujem za Nuvi 550, je to naozaj celkom slusna vec, pretoze na ceste navadza hlasom a v terene je pouzitelna v pohode - je vodotesna a narazuvzdorna. Cokolvek ine je o vcelku velkych kompromisoch ci uz v aute, alebo v terene. Velmi sa mi paci "pancierove" PDA znacky GETAC, ma to Win Mobile, takze nie je problem zakupit akukolvek kombinaciu softu - na cesty napr. Sygic ci iGO8, do terenu OZI Explorer CE. Cena toho PDA je ale zatial neznama. Pozri http://us.getac.com/products/PS535F/PS5 ... rview.html, je naaaadhernyyyy.
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod Dula » 08.03.10 8:37 (Po)

Požívám Oregon 300 jak do přírody, tak v autě. To, že nemluví, považuji za velkou výhodu. Zkoušel jsem několik autonavigací a většina z nich s výjimkou TomToma mi přišla hrozně ukecaná a zahrnovaly mě informacemi někdy nedůležitými, jako příští odbočka za 32km, přepočítávám apod. Oregon v určité vzdálenosti před odbočkou pípne jednou, těsně před ní dvakrát. Stačí letmý pohled na displej a vím kam jet. Navíc se dá pro lepší orientaci nastavit do datových polí vzdálenost k příští odbočce. Jediná nevýhoda proti autonavigacím je, že nevím kam budu odbočovat do té doby, než se daná křižovatka objeví na displeji. Třebaže mám možnost použít hlasovou navigaci TomTom a nyní i zdarma Nokia (a ta není podle mě špatná, ale v terénu zcela nepoužitelná), používám pouze Oregon.
Dula

Registrace: 29.04.09 22:22 (St)

Odeslatod mr.mates » 08.03.10 20:19 (Po)

Přesně toto dilema jsem řešil v květnu loňského roku. Nakonec jsem koupil 765t, kterou úspěšně používám jak na cesty, tak na geochaching. Každá navigace má své mouchy, tuto nevyjímaje. Ale jsem spíš spokojen. Mám v ní CNE 2010, Atlas Czech, ToPo3 a velkou databází keší i jiných POI.
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod VinceCZ » 08.03.10 20:25 (Po)

mr.mates: Děkuji moc za odpověď. CNE 2010 je předpokládám druh map. To jsou ty přímo od Garmina? Když máš Lifetime?
Jaké jsou ty nevýhody? Koupil sis k tomu nějaký obal, aby byla odolnější? A ještě ohledně tohoto typu. Podporuje jen SD, SDHC už ne?
Obrázek uživatele
VinceCZ

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače