Jak ohlásit chyby v mapě u produktů TOPO Czech a Atlas 10R

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

Jak ohlásit chyby v mapě u produktů TOPO Czech a Atlas 10R

#1 Odeslatod Path » 27.10.07 1:28 (So)

Majitelé českých map TOPO Czech a ATLAS 10R pro GPS Garmin mohou sami přispívat ke zkvalitnění těchto produktů. Sami tvůrci map vítají zpětnou vazbu od uživatelů, kteří chtějí případné chyby či nepřesnosti v mapovém podkladu ohlásit. Mnoho uživatelů už vlastní reporty s chybami do Picodasu zasílalo a stále zasílá, za což jim patří velké díky. Ne každý však ví, jakou formou změnu v mapě popsat a na jakou adresu ji zaslat. Velmi často se pak stává, že tyto e-maily putují do správných rukou velkou oklikou přes servisní středisko či obchodní oddělení.

Pro sjednocení a zpřehlednění reportů s chybami uvedlo Mapové oddělení PICODAS PRAHA malou kuchařku, kterou si zde můžete stáhnout. V přiloženém PDF souboru najdete postup, jak v programu MapSource nepřesnosti vyznačit a popsat, v jakém formátu soubor s reportem uložit a jak tento soubor pojmenovat. Soubory s chybami pak zasílejte na adresu mapy@garmin.cz.

Pokud se rozhodnete reportovat více chyb, pak tyto chyby uveďte do jediného souboru, než abyste pro každou chybu generovali samostatný soubor. Určitě tak usnadníte práci člověku, který se těmito reporty bude zabývat.
Přílohy
Navod k reportu.pdf
Jak a komu ohlásit nepřesnosti v mapě - Návod
(830.13 KB) staženo 1312 krát
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Jak ohlásit chyby v mapě u produktů TOPO Czech a Atlas 1

#2 Odeslatod Anonymous » 18.11.07 21:51 (Ne)

Uz se snazim nekolikaty den, ale ten PDF soubor se vzdy stahne poskozeny a nebo ne uplne kompletni. Neni mozne ho ulozit nekam jinam ?
Anonymous
 

Re: Jak ohlásit chyby v mapě u produktů TOPO Czech a Atlas 1

#3 Odeslatod Path » 19.11.07 12:46 (Po)

Zvláštní, zkoušel jsem to z několika jiných PC i jiných typu připojení a žádný problém. Dobře, zapakoval jsem to v zipu a tady je dočasný přímý link:

http://www.path.cz/tmp/ReportPicodas.zip

Když ani tohle nepůjde hodím to jinam, ale nejdříve za tak 14 dní.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Jak ohlásit chyby v mapě u produktů TOPO Czech a Atlas 1

#4 Odeslatod Anonymous » 02.12.07 10:51 (Ne)

Koukal jsem sem az dnes. A ten hlavni odkaz umoznil stahnout 61% a prenos se zastavil. Ten alternativni sel stahnoud hned. Antivir mam vypnuty, tak nevim. Kazdopadne diky, mam co jsem chtel :-)
Anonymous
 

Re: Jak ohlásit chyby v mapě u produktů TOPO Czech a Atlas 1

#5 Odeslatod ludek72 » 11.06.09 11:45 (Čt)

Zdravim , tak jsem podle zdejsiho navodu vytvoril a poslal chyby ktere jsem nasel v Atlas 8NT. Chtel bych se zeptat zda je neco podobneho mozne provest i u mapy CN Europe, prip. me zajima jak to s tema mapama vlastne je . Pochopil jsem spravne ze topo a atlas vyviji Picodas? (to je nejaka dcera Garminu?) a kdo je vlastnikem CN Europe? Dle meho subj. pocitu je CN Europe s mene chybami nez Atlas 8 NT , predpokladal bych ze to bude naopak...

Ludek
ludek72
 
Příspěvků: 11
Registrace: 08.06.09 11:00 (Po)

Re: Jak ohlásit chyby v mapě u produktů TOPO Czech a Atlas 1

#6 Odeslatod Path » 11.06.09 14:03 (Čt)

City Navigator vyrábí NAVTEQ. Mrkněte sem: viewtopic.php?f=19&t=45
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Jak ohlásit chyby v mapě u produktů TOPO Czech a Atlas 1

#7 Odeslatod Anders » 31.10.12 13:08 (St)

Jak hlasit chyby v Atlas 2012? Stejne jako u Atlas 10R ?
Zumo 500, Zumo 660, eTrex Vista Cx, Nuvi 200, Nuvi 255W as 465, Nuvi 3490LM, Nuvi 3790LMT, Mobile XT(Symbian), Viago(Android), StreetPilot(Android)
Anders
 
Příspěvků: 320
Registrace: 24.05.10 15:01 (Po)

Re: Jak ohlásit chyby v mapě u produktů TOPO Czech a Atlas 1

#8 Odeslatod Rubic » 31.10.12 16:30 (St)

Ano, chyby v mapách české produkce je vhodné hlásit sem
http://www.garmin.cz/mapy/vytvarime-mapy-cr/
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.15.0.0
Rubic
 
Příspěvků: 826
Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Re: Jak ohlásit chyby v mapě u produktů TOPO Czech a Atlas 1

#9 Odeslatod konf14 » 21.09.15 8:25 (Po)

Dávám návrh na založení nové kategorie, něco na způsob "Chyby v mapách", možná plus další podkategorie podle jednotlivých map (CN, Czech, Topo...).
Předpokládám, že by tuto kategorii musel založit admin - nenašel jsem nikde žádný návod pro mne.
Jde o to, že když někdo najde chybu a nahlásí ji "vejš", ještě by ji mohl zveřejnit tady. Já jsem si například minulý týden naběhl s nejnovější verzí CityNavigator na sjezdu z R1 u Písnice (ve směru D1-D5, i když druhý směr je uzavřen také...)
Jak jsem později dohledal na internetu, ta silnice (i s MÚK) je tam od roku 2010 a sjezd na Písnici je od té doby uzavřen. Písnice se šprajcla, že to nepovolí dřív než bude obchvat obce. Ovšem firma Garmin (a její dodavatelé mapových podkladů) nestačili tuto změnu postřehnout a CN Europe 2016.10 ALL mne tam poslal.
Už takhle mne navigace poslala po nesmyslně dlouhé trase (prý rychlejší) a s tím uzavřeným exitem tomu dala korunu.
Obrázek

Obrázek

I když jsem to nahlásil, tak přeci jen do vydání aktualizované mapy uběhne nějaká doba. Ovšem jestli vůbec tu změnu provedou - nezdá se mi, že za pět let (!) by tuhle chybu nikdo nenahlásil!

Atlas Czech navádí správně a tuhle chybu nemá.


Pokud bych tuto informaci měl dřív, tak ji stačí nastavit ve vlastních objížďkách a mám vystaráno. Nevím, které všechny navigace toto umí, ale nuvi 56 ano. Ostatní by si to museli ošéfovat nějak jinak.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zajímavé je, že když takhle "uzavřu" pouze jeden výjezd/nájezd, tak se křižovatka uzavře jako celek. Můžu projíždět po jedné i druhé silnici, ale v žádném případě ani z jednoho směru odbočit z jedné na druhou. Takže pokud by příkladně povolili pouze nájezd na R1 (a nikoli sjezd z ní), tak jsem vedle...
:frown:
konf14
 
Příspěvků: 117
Registrace: 19.07.15 9:21 (Ne)

Re: Jak ohlásit chyby v mapě u produktů TOPO Czech a Atlas 1

#10 Odeslatod Rubic » 16.10.15 12:23 (Pá)

Ahoj, tohle se Ti moc nepovedlo. Jednak si svým příspěvkem zazdil zásadní informaci a za druhé, když si otevřeš "Mapy" tak na tebe červeným písmem svítí - NOVÉ TÉMA. Zvolíš si výstižný název a tam se k Tobě přidá, kdo bude mít něco na duši. :)
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.15.0.0
Rubic
 
Příspěvků: 826
Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Další

Zpět na Garmin: Mapy

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: žádný registrovaný a žádný návštěvník.


cron